دل نوشته های شبانه

دوش مرغی به صبح می نالید
عقل و صبرم ببرد و طاقت و هوش
یکی از دوستان مخلص را
مگر آواز من رسید به گوش
گفت باور نداشتم که ترا
بانگ مرغی چنین کند مدهوش
گفتم این شرط آدمیت نیست
مرغ تسبیح گوی و من خاموش

دوشنبه, ۱۳ آبان ۱۳۹۲، ۰۸:۱۴ ب.ظ

نماز معراج مومن

خدایا، نماز یعنی طی طریقت کردن به سوی خالق هستی، خالق زیبایی ها و نیکی ها، خالق گذشت و بخشش ها و نقطه ی امید محبت ها و داتنگی ها.

خدایا، نماز یعنی فارغ شدن از زمینیان و پیوستن به ملکوتیان و جدا شدن از تیرگی ها و ظلمت های چاه دنیا و دنیا پرستان و پاک شدن از نامردمی ها و بیرحمی ها و فاصله گرفتن از بی عدالتی ها و ستم ها و باز کردن زنجیر های اسارت از پاهای فرورفته در منجلاب و باتلاق های اسیران وامانده در ظلمتکده پست جهانی.

خدایا، نماز یعنی راز و نیاز با رب العالمین، پروردگار و مربی تمام موجودات هستی، مظهر بخشندگی و مهربانی و کرنش و تعظیم در مقابل او و دیدن شکوه و عظمت باری تعالی و نهایت ضعف و بیچارگی و مفلوکی خود در مقابل او، و بالابردن دست استعانت و یاری از او برای قرار گرفتن در مسیر هدایت و صراط مستقیم و زاویه نگرفتن از مسیر ولایت و اولیاء الهی تا جایی که مورد غضب و خشم خدای رحمان قرار نگرفتن و در وادی گمراهان قدم ننهادن.

خدیا، نماز یعنی آشنا شدن با معبودی که یکی است و از همه ی جهات غنی ست، کسی که همچون او می یافت نشود در این عالم هستی.

خدایا، نماز یعنی پاک کردن ذهن از بدی ها و کج خلقی ها و تمرین و ممارست در خوبی ها و خود را آماده کردن برای خدمت به بشریت و همواره احساس انسان دوستی و ترحم و دلسوزی کردن برای افراد نیازمند.

خدایا نماز یعنی همراه شدن با راز و نیاز و تسبیح فرشتگان و اولیاء الهی و کسب انرژی از آنان.

خدایا، نماز یعنی هم نشین شدن با قدیسین و پاکان و معصومین و نهادن پیشانی بندگی و عبادت بر سجاده ی عظمت و قداست الهی.

خدایا نماز یعنی جدا شدن از یزیدیان و شیاطین زمانه و بریدن از راه و رسم دیرینه ی آنان و پاک شدن و متحول و گم شدن در انوار الهی.

خدایا نماز یعنی قدرت گرفتن و کسب نیرویی ما فوق برای خدمت به خلق و بشریت

نماز یعنی چشم در دریای عظمت و شکوه الی دوختن و شناور شدن در صفات و جمال او و گرفتن مشعل هدایت برای خاکیان و اسیران زمینی و آن ها را از خواب غفلت و سرگشتگی رهاییدن.

و بالاخره خدایا نماز یعنی معراج فرد مسلمان و مومن، به ملکوت الهی و دیدن حقایق و اسرار الهی و سرانجام هبوطش به زمین و رساندن پیام الهی به زمینیان و دنیا پرستان زبون و از خدا بی خبر و مردگان بظاهر زنده.


 • محمدی

نظرات  (۲)

 • علیرضا رحمت آبادی
 • عالیه

 • مهدی یوسفی کیا
 • بسیار زیبا
  ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
  شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
  <b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
  تجدید کد امنیتی